Zahradní architektura

Zakázková výroba prvků zahradní architektury z přírodního pískovce

Dle Vašich požadavků a představ jsme schopni vyrobit nejrůznější prvky zahradní i bytové architektury z přírodního kamene - převážně z hořického pískovce .

Květináče, květníky, květinové mísy, vázy, pískovcová koryta, fontány, plastiky, japonské lampy, pítka, kašny a spoustu dalšího ve Vámi zvolených rozměrech a tvarech .

Zahradní architektura


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zahradní jezírka

Pokud budete ve své zahradě tvořit jezírko nebo rybníček a přemýšlíte o jeho dokonalém olemování nabízíme jezírkové lemovky z přírodního - hořického pískovce.

Lemovka s rovnou úložnou plochou a hrubě lámanou vrchní pohledovou plochou Váše jezírko dokonale oddělí od ostatních zahradních ploch.

Lemovky můžeme připravit dle zadaných křivek a tvarů Vašeho jezírka pro Vaši osobní montáž (montáž svépomocí) , nebo můžeme nabídnout kompletní provedení včetně montáže. Výhodou pro Vás bude dokonalé řemeslné provedení a dosekání navazujících dílů.

Šíře lemovek - dle zadání 20-50 cm, délka jednotlivých kusů cca 6 - 80 cm, tl 5- 15 cm (nepravidelná)

Ze stejného materiálu nabízíme i kaskády, potůčky, koryta říček a potůčků . Jejich tvary a výšky jsou závislé pouze na představách provedení .

 

Zahradni-jezirka-2Zahradni-jezirka

Zahradni-jezirka-1

Po zaslání přibližných rozměrů Vašeho zahrádního jezírka zašleme předběžnou cenovou kalkulci na obklad z přírodního pískovce.

Záhonové obruby

Záhonové obruby (obrubníky)

Záhonové obruby z přírodního pískovce Vám usnadní sekání trávy kolem Vašeho záhonu. Dokonale od sebe oddělíte rozdílné povrchy a plochy Vaši zahrady.

Pro montáž obrub neni potřeba vytvářet pevný podklad. Prostor pro obrubu se zahloubí pod úroveň okolního terénu. Montáž se provede do pískového lože, nebo přímo do urovnané hlíny. Vrchní hrana obruby se dá do roviny s okolním trávníkem, pro možnost pohodlného sekání trávníku a najíždění sekačky či traktůrku. Pro dorovnání se okolí obruby dosype hlínou nebo pískem a nechá se zarůst trávou , nebo se přihrne jiným materiálem (kačirkem, kůrou, mulčem)

šíře obrub 15 - 25 cm, tl. 5 cm

Zahonove-obruby-obrubnikyZahonove-obruby-obrubniky-2Zahonove-obruby-obrubniky-1

Zahradní nášlapy

různé rozměry šlapáku (viz. obrázek)

Nášlapy - šlapáky z přírodního kamene - přírodní Hořický pískovec (výhodou šlapáků - nášlapů z přírodních kamenů je jednoduchá obnova vzhledu po letech používání).

Slapaky-naslapy-1

Slapaky-naslapy

Pro montáž šlapáků neni potřeba vytvářet pevný podklad.

Prostor pro nášlapy - šlapáky se zahloubí pod úroveň okolního terénu. Montáž se provede do pískového lože,nebo přímo do urovnané hlíny.

Vrchní hrana šlapáku - nášlapu se dá do roviny s okolním trávníkem, pro možnost pohodlného sekání trávníku a najíždění sekačky či traktůrku. Pro dorovnání se okolí šlapáku - nášlapu dosype hlínou nebo pískem a nechá se zarůst trávou , nebo se přihrne jiným materiálem (kačirkem, kůrou, mulčem)

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Rychlý kontakt

Centrum krbů a kamen

Březovice 54 / Hořice / 508 01

608 288 528

centrumkrbu@seznam.cz

Akce-novinky

Otevírací doba

Kudy k nám

Člen..

Autorizovany-clen-cechu-kamnaru-jan-praus

Partner-kolem-kamen-centrum-krbu