Krbové vložky | Centrumkrbu.cz - krby - kamna - sporáky

 

ZAŽÍJTE TU PRAVOU POHODU U KRBU, NEBO KAMEN

Krbová vložka

je průmyslově vyráběné topeniště určené k osazení do konvekční, nebo sálavé krbové obestavby. Předchůdcem krbové  vložky  bylo topeniště  otevřeného krbu. Pro svou nízkou účinnost (15-20%) , nehospodárný ,  a ne plně bezpečný provoz bylo nahrazeno krbovou vložkou.

 

...při výběru bychom měli vědět  a jaké jsou rozdíly mezi krbovými vložkami

1/ Konstrukce topeniště

Většina krbových vložek je určena pro spalování dřeva. Pro spalování dřeva by  mělo být  topeniště konstruováno bez roštu - s vrchním přívodem vzduchu. Pokud prozkoumáme výrobky  na trhu, zjistíme že většina z nabízených krbových vložek ( těch lacinějších - které nezasvěcení zákazníci nejčastěji kupují) jsou konstruovány  s roštem, přes který je spodem přiváděn spalovací vzduch ( Vzorové provedení  topeniště  pro spalování uhlí, nebo pro kombinované palivo).

 2/ Plášť topeniště

Pokud chceme úsporně a ekologicky spalovat musíme v topeništi vytvořit co nejvyšší a co nejstálejší teplotu. U konstrukčně jednoplášťových krbových vložek (1 vrstva litiny - většinou lacinější krbové vložky) se nám toto ideánlě dařit nebude. Plášť se sice rychle ohřeje, ale pak i rychle vychladne. Rychlé změny teplot nejsou přínosem pro spalování, časté změny teplot jsou důvodem ke krátší životnosti těchto výrobků. Je výhodnější volit konstrukční dvojitý plášť. Venkovní vrstva je tvořena litinou, cortenem, nebo kvalitní ocelí - vnitřní (vyměnitelný plášť) může být z litiny, šamotu, nebo virmikulitu. Výhoda vnitřního pláště může být i v tom, že ho lze v případě poškození vyměnit. (Pokud  se poškodí jednoplášťová vložka  - není co měnit).

3/Přívod spalovacího vzduchu

může být řešen dvěmi způsoby: 

A/Je přisáván do topeniště z místnosti, v které je krbová vložka umístěna. Nedostatek vzduchu v místnosti způsobuje podtlak, vzduch je nutné  do místnosti dočerpávat.(Prochlazování vytápěné prostory). Při nedostatku vzduch do místnosti bude obyvatele místnosti z nedostatku kyslíku bolet hlava. Pokud bude v místnosti jiný spotřebič odčerpávající  vzduchu (digestoř, nebo centr. vysavač) může dojít z důvodu podtlaku k otočení komínového tahu , k vniku zpalin do obytných místností.(Může být životu unebezpečné).      

B/Vzduch je přisáván z venku (nebo lépe z nezávislé místnosti ) přímo do  topeniště krbové vložky. Vložka je osazena hrdlem, přes které se flexibilním potrubím vzduch dodává přímo z exterieru (externí přívod vzduchu).

4/Regulovatelnost:                                                                                                                                                      Schopnost regulovat výkon. Některé  krbové vložky mají malé rozmezí v regulovatelnosti. Vložka hoří téměř stejným výkonem. Hoření  a tím i výkon není možné regulovat.

5/Účinnost:                                                                                                                                                                     U většiny výrobků uváděna 60-80 %.   Za solidní lze považovat 75-80 %, za velmi dobrou 80-85%.                     

Je několik desítek výrobců.

Nenabízíme to - co bychom si sami nepořídili.  Nabízíme pouze to - čemu  věříme .                                                                                                                                              

Nabízíme a montujeme krbové vložky výrobců :

 Romotop, Schmid, Jotul, Spartherm, Brunner ,Hoxter, SCAN, Bef home, Hoxter, Bodart & Gonay, Stuv

Kompletní sortiment firem naleznete po kliknutí na obrázek

Krbove-vlozky-bef-romotop-a Krbove-vlozky-schmid-a Krbove-vlozky-jotul-a Krbove-vlozky-spartherm  Krbove-vlozky-brunner
 Krbove-vlozky-hoxter  Krbove-vlozky-bodart-gonay-a  Krbove-vlozky-bef-home-a  Krbove-vlozky-stuv-a  
 Krbove-vlozky-s-bocnim-sklem-prosklenim  Krbove-vlozky-3-stranne-proskleni-skla  Pruhledove-krbove-vlozky  Velkoformatove-sirokouhle-velke-krbove-vlozky  Teplovodni-vlozky_2

 

Ceny krbových vložek:

Každá krbová vložka je jinak konstruovaná. V konstrukci jsou skryty její přednosti i nedokonalosti, které lze v kompletní stavbě využít, nebo potlačit.

Krbová vložka je ,, pouhou´´  jednou součástí (komponentem) konkrétního topidla.

její správný výběr  vychází :

- z velikosti vytápěných prostor - tepelné ztráty objektu,

- způsobu provozu (občasný, příležitostný, celosezonní ) ,

- zvoleného topného systému (sálavý, konvekční, kombinovaný) .

Většinu krbových vložek je možné zadat do výroby s konkrétními požadavky ( jednovrstvé sklo, dvojsklo.... velikost výstupního hrdla  apod) .

Pokud bychom uvedli  ,,CENÍK´´   byl by  to ,,nic neříkající výpis názvů a čísel´´.

Jako řemeslníci bychom rozšířili řadu internetových prodejců , kteří chtějí ,,NĚCO -  COKOLIV  - KOMUKOLIV´´  prodat.

Naše firma jde jinou cestou - cestou kompletního  kamnářského servisu - kamnářského řemesla.

Máte- li zájem o smysluplnou nabídku - navštivte nás . Na základ Vašich konkrétních požadavků a finančních možností Vám do Vašeho krbu nadimenzujeme a doporučíme tu pro Vás nejvhodnější krbovou vložku.


                             


!!! Naše doporučení  !!!

   Každé provozované topidlo potřebuje odborný servis a údržbu - (záruční i pozáruční ).

Pořiďte si krb,nebo kamna u firmy, která Vám  bude schopna dopidlo kompletně dodat - uvést do provozu a zajistit servis.

Vstupní investice pro Vás možná bude o pár korun vyšší než nejlevnější nabídka internetového obchodu, Věřte však tomu, že celková investce pro Vás bude neporovnatelně příznivější .

Provede Vám servis ,,Internetový prodejce (ať z kanceláře, z tepla obyváku, z druhé strany republiky) ???