Stuv | Centrumkrbu.cz - krby - kamna - sporáky

REVOLUČNÍ NOVINKA – Krbová kamna STÛV „3 v jednom“

Stuv-30-logo

Specialista na výrobu krbových vložek. Krbové vložky STÛV s výsuvnými dvířky májí znak původního a originálního řešení. Vnitřní struktura krbové vložky je navržena tak, aby splňovala náročné podmínky provozu. Produktová řada je zastoupena širokou paletou rozměrů a množstvím pohledových variant, které umožnují zájemci nalézt nejvhodnější volbu krbové vložky pro daný interiér. Vše funkční je důmyslně skryto – pojezdový mechanismus dvířek, kanály pro přísun spalovacího vzduchu a oplachu skla, spalinové deflektory. To vše je souhra špičkového designu a techniky.Společnost Concept & Forme vznikla v roce 1983 a nyní disponuje moderní výrobní technologií, zaměstnává 100 pracovníku a vyrábí více jak 13 000 krbových topenišť ročně a nepřetržitě pracuje na vývoji nové koncepce krbů na dřevo.Za svůj rozkvět vděčí především kvalitě svých výrobků.

Atestovaný výrobek - výrobky jsou testovány v nizozemské zkušebně TNO podle norem DIN 18895 nebo 18891 a nejnověji i podle evropských norem EN 13229 a 13240. Kromě bezpečnosti zkoumá zkušebna TNO tři parametry, mezi nimiž existuje přímá spojitost: účinnost, výkon a kvalita spalování.


Revoluční princip fungování tohoto topeniště spočívá v tom, že okolo spalovací komory ve tvaru válce je umístěn buben opatřený třemi dvířky. Jednoduché otáčení tohoto bubnu umožňuje přejít od jednoho způsobu fungování kamen či krbu k jinému.

Denní provoz se sklem

Kamna Stûv 30 nebo krbová vložka Stûv 30-in nabízejí díky vysokému a oblému sklu neobyčejný pohled na hru plamenů. Současně hřejí s účinností srovnatelnou s nejlepšími kamny, a navíc i naprosto bezpečně. Sklo zůstává čisté: vzduch potřebný ke spalování dřeva oplachuje vnitřní stranu skla a zabraňuje tak usazování kouře.

Večerní pohoda beze skla

Obratem ruky, třetinovým pootočením, se Stûv 30 nebo 30-in promění v otevřený oheň. Případnému nebezpečí zpětného tahu spalin brání prosklená horní část dvířek. A navíc, i doma si tak můžete připravit dobré grilované maso přímo na skutečném otevřeném ohni spalujícím dřevo.

Stuvfonctionnement30 Stuvfonctionnement30-1 Stuvfonctionnement30-2

Kamna / krb na noc

Další pootočení a jsme připraveni na dlouhodobé, třeba i celonoční topení. Pro fungování kamen nebo krbu s nepřetržitým, pomalým režimem hoření je potřeba výrazně snížit přísun čerstvého vzduchu a umožnit tak, aby oheň sálal po celou noc a neuhasl. Ovšem s hodně omezeným přísunem vzduchu se sklo rychle znečišťuje. Plná dvířka Stûv 30 i Stûv 30-in s malou kontrolní štěrbinou umožní zpomalit spalování bez obav ze znečištění skla. Oheň se následující den ráno opět naplno rozhoří jednoduchým otevřením přívodu vzduchu. Pootočením vyjede čisté sklo a kamna jsou připravena pro denní provoz.

St219v-30-37 St219v-30-38 St219v-30-40

Technická data:

Váha: 115 kg

Výkon: 6 - 12 kW

Spotřeba: 2,2 - 3,3 kg/h

Účinost: 81 %

Technické informace k opláštění Stuv 30 in v pdf


Krbová kamna STÛV 30 in

varianta zabudovaných krbových kamen do stěny - STUV 30 in -

Snadná instalace, která vyžaduje pouze výklenek pro jeho osazení

- ideální je počítat s přívodem vzduch přímo do niky (min. 1dm2)

- lze připojit až dva dodatečné výdech, které mohou být přesměrované do přilehlých místností

- možno připojit pomocnou ventilaci ve spodní části topeniště


Technická data:

Váha: 125 kg

Výkon: 6 - 12 kW

Spotřeba: 1,6 - 3,1- kg/h

Účinost: 88 %

Technické informace k opláštění Stuv 30 in v pdf

 


Krbová kamna STÛV 30 up

varianta závěsných krbových kamen do stěny - STUV 30 up -

- vyspělý systém sekundárního spalování

- přívod vnějšího vzduchu pro spalování

Technická data:

Váha: 151 kg

Výkon: 5 - 9 kW

Spotřeba: 1,3 - 2,4- kg/h

Účinost: 80 %

Technické informace k opláštění Stuv 30 up v pdf


Možnost grilování v krbových kamnech STUV

Nový způsob grilování a pečení, zdravější a praktičtější


Už nemusíte ztrácet čas čekáním na to, až dřevěné uhlí vyhoří na žhavé uhlíky potřebné k přípravě grilovaného masa. Pro grilování stačí hořící polena a uhlíky odsunout  do zadní části ohniště. Potraviny připravené ke grilování vystavíte žáru plamenů, aniž by s nimi do přímého styku.

 

K instalaci grilu na topeniště ( i během jeho provozu) postačí několik sekund. Tuk a šťáva z pečení se zachycují v pánvi z nerezové oceli, což umožňuje obracet grilované maso bez znečištění krbu, nebo potřísnění podlahy. Domem se nešíří nežádoucí pachy, protože jsou odsávané komínem.